Water

01.03.2010 Zeewering ter discussie na ramp Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - President Nicolas Sarkozy van Frankrijk heeft maandag aangekondigd de plannen voor kustbescherming te herzien. Hij deed dat in verband met het noodweer van zondag, waarbij zeker 51 Fransen om het leven kwamen.

,,We moeten hier consequenties uit trekken'', zei Sarkozy tijdens een bezoek aan de Atlantische kust, die het zwaarst werd getroffen door de storm Xynthia. De dienst burgerbescherming maakte bekend dat negen personen nog te boek staan als vermist.

In de kustplaats L'Aiguillon-sur-Mer gaf Sarkozy aan dat de regering 3 miljoen euro beschikbaar stelt voor hulp. De president zei verder dat hij een decreet zal tekenen dat de storm tot natuurramp verklaart. Daardoor wordt het makkelijker om schade bij de verzekering te claimen.

Zondagmorgen werden bewoners van onder meer L'Aiguillon-sur-Mer verrast door metershoge vloedgolven. Zeeweringen die soms nog dateren uit de tijd van Napoleon begaven het onder het natuurgeweld. Lokale bestuurders legden een verband tussen de verouderde kademuren en het grote aantal slachtoffers. Sarkozy zei echter dat het te vroeg is om te speculeren over de oorzaak.

Veel Fransen vluchten naar hoger gelegen verdiepingen in verband met het wassende water. Circa negenduizend brandweerlieden werden ingezet om mensen te bevrijden uit hun benarde positie.

Door de storm viel de elektriciteit uit bij meer dan een miljoen Franse huishoudens. In de namiddag was de stroomvoorziening voor circa 170.000 burgers nog niet hersteld. Op de top van de Eiffeltoren in de hoofdstad Parijs werden windsnelheden gemeten van 175 kilometer per uur.

In totaal kwamen in West-Europa circa zestig mensen om. In de omgeving van het Duitse Frankfurt am Main sprak de politie van een recordaantal bomen dat door de storm was omgewaaid. Enkele wegen werden afgesloten. In Duitsland vonden vijf mensen de dood als gevolg van het noodweer. Ook in Spanje, Portugal en België vielen doden.

In Nederland vielen voor zover bekend geen doden door de storm. Wel heeft de storm volgens het Verbond van Verzekeraars voor ongeveer 23 miljoen euro schade aangericht. Het gaat om schade aan onder meer auto's, woningen en bedrijven, veroorzaakt door bijvoorbeeld rondvliegende dakpannen en omgewaaide bomen. Vooral Limburg werd getroffen.

(c) ANP 2010 alle rechten voorbehouden

 

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente vacatures
>

Projectmanager

Nijmegen - Brunel Engineering
>

Milieukundig begeleider (Asbest)

Deventer - EcoSelect
>

HTS-Schoolverlaters gezocht !!

- Continu
>

Ervaren Adviseur Water en Riolering

- Vitae
>

Junior Adviseur Hydrologie

Limburg - H2O-job
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

PROJECT/INTERIM/VERANDERINGS MANAGE...

Heel Nederland, Internationaal
>

MEDEWERKER BOUW

Gelderland, Noord-Brabant
>

Commercieel technisch medewerker

Zeeland, Zuid-Holland
>

Assemblagemonteur/Buitendienstmonte...

Noord-Brabant
>

milieu, bodem en handhaving

Drenthe, Flevoland, Friesland, Gron...