Water

04.03.2010 Waterschap Veluwe bouwt waterkrachtcentrale

WAPENVELD (ANP) - Bij het Gelderse Wapenveld wordt een waterkrachtcentrale gebouwd. Dat heeft het Waterschap Veluwe donderdag laten weten. Met de krachtcentrale wil het waterschap profiteren van het hoogteverschil tussen de Veluwe en het IJsseldal.

Het dagelijkse bestuur van het waterschap stemde deze week in met de bouw van de naar schatting 950.000 euro kostende centrale. Bij de Hezenbergstuw bij Wapenveld is er en niveauverschil van 2,5 meter. Vroeger maakten papiermolens aan het Apeldoorns Kanaal al gebruik van dit verval.

De centrale zal jaarlijks energie leveren vergelijkbaar met het jaarverbruik van dertig huishoudens. Het is niet de eerste waterkrachtcentrale in Nederland. ,,Iets dergelijks wordt al wel in rivieren toegepast, maar in kanalen is het minder gewoon'', aldus een woordvoerster.

De centrale moet eind dit jaar gaan draaien.

(c) ANP

 

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente vacatures
>

Projectmanager

Nijmegen - Brunel Engineering
>

Milieukundig begeleider (Asbest)

Deventer - EcoSelect
>

HTS-Schoolverlaters gezocht !!

- Continu
>

Ervaren Adviseur Water en Riolering

- Vitae
>

Junior Adviseur Hydrologie

Limburg - H2O-job
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

PROJECT/INTERIM/VERANDERINGS MANAGE...

Heel Nederland, Internationaal
>

MEDEWERKER BOUW

Gelderland, Noord-Brabant
>

Commercieel technisch medewerker

Zeeland, Zuid-Holland
>

Assemblagemonteur/Buitendienstmonte...

Noord-Brabant
>

milieu, bodem en handhaving

Drenthe, Flevoland, Friesland, Gron...