Opmerkelijk

11.11.2009 Baksteen gaat tot wel 250 jaar mee

Onderzoek toont aan dat 90 % van alle eerder gebruikte straatbaksteen (meerdere malen) opnieuw wordt hergebruikt. De vraag in Nederland naar gebruikte straatbakstenen overtreft zelfs het aanbod. De levensduur is groot: gemiddeld gaat de gebakken klinker 125 jaar mee, soms wel 250 jaar.

Deze conclusies trekt ingenieursbureau Royal Haskoning na een onderzoek naar hergebruik van straatbaksteen in Nederland. Het onderzoek vond plaats bij gemeenten (90 % van het oppervlak aan wegverharding in Nederland ligt in gemeenten), bij bestratingaannemers, de branchevereniging Recycling Bouw- & Sloopafval en bij leveranciers van gebruikt straatbaksteen.

Ter verificatie van de verkregen informatie is een berekening gemaakt op basis van het aandeel van straatbaksteen in het totaal van de wegverhardingen. Dit is verricht op basis van CBS-cijfers, afzetgegevens van producenten en eerder onderzoek dat in opdracht van CROW - kennisplatform voor infrastructuur - is uitgevoerd.

Bronen volledig bericht: Stichting Verenigde Keramische Organisaties

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente vacatures
>

Projectmanager

Nijmegen - Brunel Engineering
>

Milieukundig begeleider (Asbest)

Deventer - EcoSelect
>

HTS-Schoolverlaters gezocht !!

- Continu
>

Ervaren Adviseur Water en Riolering

- Vitae
>

Junior Adviseur Hydrologie

Limburg - H2O-job
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

PROJECT/INTERIM/VERANDERINGS MANAGE...

Heel Nederland, Internationaal
>

MEDEWERKER BOUW

Gelderland, Noord-Brabant
>

Commercieel technisch medewerker

Zeeland, Zuid-Holland
>

Assemblagemonteur/Buitendienstmonte...

Noord-Brabant
>

milieu, bodem en handhaving

Drenthe, Flevoland, Friesland, Gron...