Chemie

26.06.2009 Studie naar het terugwinnen van Meststof

De Dutch Biorefinery Cluster (DBC) wil een studie doen naar de winning van mineralen uit afvalwater van de agrarische industrie.

Het doel is om te kijken of fosfaat en kali uit het afvalwater kan worden gehaald en kan worden hergebruikt als meststof. Dat zei directeur Rob van Haren van het project Kiemkracht vandaag op een themadag in Losdorp (Gr) van de Nibem, de organisatie van brouwers en mouterijen.

De DBC is opgericht door Avebe, Cosun, Friesland Campina en het Productschap Akkerbouw en wil het verwaarden van biomassa stimuleren.

Terugwinning van mineralen wordt steeds belangrijker, zegt Van Haren. "Er is nog voor 50 tot 100 jaar aan economisch winbare fosfaat in de wereld. Nu wordt jaarlijks 18 miljoen ton fosfaat gewonnen in de wereld. Daarvan gaat 80 procent verloren. Door het terug te winnen uit afvalwater blijft fosfaat beschikbaar. Bij Avebe willen we dit ook proberen met kali. Als dit goed blijkt te werken is het wellicht ook mogelijk fosfaat en kali te winnen bij de rioolwaterzuiveringsinstallaties."

Bron: Boerderij.nl

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 2243, nieuw: 1045
De meest recente vacatures
>

Werkvoorbereider WTB bij Teijin Ara...

Teijin Aramid - Arnhem
>

Ervaren Keurmeester t.b.v. Hijs- & ...

TUV Nederland QA B.V. -
>

Mechanical Engineer

Danieli Corus - Velsen-Noord
>

Ervaren Sales engineer / Projectman...

Continu - Bergen op Zoom
>

Projectleider Waterkeringen

H2O-job - Omgeving Den Haag
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

commercieel technisch

HBO+
>

Laboratorium medewerker - onderzoek...

WO
>

zzp civiele tekenaar/ontwerper

MBO+
>

calculator E

MBO
>

ceo/cfo/manager

WO
Techno!EngineersOnly.nl - Echte vacatures, van echte bureaus, voor echte ingenieurs!KIVINIRIAChemievacatures.nlAllevacaturesites.nl