Bouw

24.04.2010 Bouw omstreden dam Brazilie begint snel

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse aannemers beginnen uiterlijk in september aan de constructie van de omstreden Belo Montedam in de noordwestelijke deelstaat Pará. Dat heeft Marcio Zimmerman, minister van Energie in Brazilië, vrijdag (lokale tijd) gezegd.

,,We hebben vijf jaar milieustudies uitgevoerd en kunnen niet langer blijven wachten'', zei Zimmerman tegen het Braziliaanse persbureau Agencia Estado. Tegenstanders van de waterkrachtcentrale in het Amazoneoerwoud hebben aangekondigd dat ze zich tot het uiterste zullen verzetten tegen de bouw.

Het stuwdamcomplex, dat bij voltooiing alleen de Drieklovendam in China en de Itaipudam in het zuiden van Brazilië voor zich moet dulden, is volgens de regering van Brazilië van groot belang voor de elektriciteitsvoorziening van het land. Die moet worden verbeterd omdat de welvaart in Brazilië toeneemt, en daarmee ook de energiebehoefte van de circa 195 miljoen inwoners van het grootste land van Zuid-Amerika.

President Luiz Inacio Lula da Silva is de meest prominente voorstander van de bouw van de Belo Montedam. Hij zei eerder dat omgerekend 1,4 miljard euro wordt geïnvesteerd in maatregelen om de milieuschade door de aanleg van de energiecentrale te beperken en aan compensatie voor de 20.000 tot 30.000 mensen die moeten verhuizen wegens de aanleg van de dam en het bijbehorende stuwmeer. Het totale budget voor de bouw van de waterkrachtcentrale bedraagt meer dan 8,3 miljard euro.

(c) ANP 2010 alle rechten voorbehouden

 

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 2239, nieuw: 1041
De meest recente vacatures
>

High Potentials gezocht voor volgen...

Continu - Nederland
>

Projectleider Waterkeringen

H2O-job - Omgeving Den Haag
>

Projectleider Verkeer en Vervoer

RO-job - omgeving Leiden
>

Consultant Quality

ISO-point - regio Leiden
>

Milieukundig begeleider Bodem (BRL ...

ECO-job BV - Noord-Holland
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

commercieel technisch

HBO+
>

Laboratorium medewerker - onderzoek...

WO
>

zzp civiele tekenaar/ontwerper

MBO+
>

calculator E

MBO
>

ceo/cfo/manager

WO
Technologietijdschrift EngineersOnly.nl - Echte vacatures, van echte bureaus, voor echte ingenieurs!JobPromoTechno!KIVINIRIAAllevacaturesites.nl